Jezus chce Cię chronić i prowadzić

W życiu często czujemy niepokój i zniechęcenie. Boimy się np. choroby, straty najbliższej osoby albo problemów finansowych. Często w naszym wnętrzu pojawia się pustka, której nie jest w stanie wypełnić nawet najlepsza rozrywka. Jezus jednak powiedział:

Czyż nie sprzedaje się dwóch wróbli za drobną monetę? A jednak żaden z nich nie spadnie na ziemię wbrew woli waszego Ojca. Jeśli zaś chodzi o was, to nawet wasze włosy na głowie są wszystkie policzone. Nie bójcie się więc! Wy jesteście warci więcej niż wiele wróbli. (Ewangelia według Mateusza 10,29-31)

Jezus chce chronić i prowadzić Twoje życie codziennie. Pragnie, byś dzielił z Nim swoje troski. Chce zaopiekować się Twoim niepokojem, chce wypełnić na trwałe pustkę, która od czasu do czasu odczuwasz.

Jezus, jakiego nie znałeś

Ale chwileczkę: z czym kojarzy Ci się „Jezus”? Z obowiązkiem uczestnictwa we mszy świętej? Z rzucaniem kilku monet na tacę?

Jeśli faktycznie takie są Twoje pierwsze skojarzenia, to znaczy, że nigdy nie spotkałeś prawdziwego Jezusa.

Aby poznać prawdziwego Jezusa, nie musisz "chodzić do kościoła". Jezus powiedział:

„Stoję pod drzwiami i pukam. Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wejdę i zjem z nim kolację.” (Apokalipsa św. Jana 3,20)

Nie ważne, co myślałeś o Jezusie przedtem. Dzisiaj chcę pokazać Ci Jezusa prawdziwego – Jezusa, który kocha i jest kochany przez tysiące ludzi na całym świecie. Chcę poznać Cię z Jezusem, który nie zmusza do religijności, lecz który proponuje Ci, abyś z Nim porozmawiał. Możesz opowiedzieć Mu o swoich marzeniach albo problemach. Możesz poprosić Go o radę.

Czy masz ochotę poznać Go lepiej?

Jeśli chcesz, co tydzień możesz otrzymywać za darmo e-mail z kolejnym odcinkiem opowieści o prawdziwym Jezusie. W sumie otrzymasz 20 odcinków.

Wpisz swój adres e-mail:

Twój e-mail NIE zostanie udostępniony nikomu innemu i NIE będzie wykorzystany do wysyłania Ci reklam. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować przesyłając w mailu zwrotnym coś w rodzaju "Rezygnuję" lub "Nie przysyłajcie mi tego więcej". Twój e-mail będzie administrowany przez Fundację "Hosanna" - międzywyznaniową instytucję edukacyjną, której celem statutowym jest zachęcanie ludzi do regularnego czytania Pisma Świętego.