Baner nagłówkowy portalu

Hosanna! Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim, król Izraela! (Jana 12:13)

Korespondencyjny kurs biblijny

Wybrane opinie uczestników kursu:

Damian, 33 lata, Toruń: Kurs biblijny nadaje się dla każdej osoby z otwartym umysłem na poszukiwanie Boga, niezależnie od etykietki związanej z wyznaniem religijnym czy posiadanym stopniem zaawansowania i wtajemniczenia w wierze. Prowadzony jest w sposób rzetelny, merytorycznie, w przyjaznej atmosferze pełnej miłości, a umiejętnie stawiane pytania skłaniają do samodzielnych przemyśleń, nie narzucając na siłę jednej konkretnej odpowiedzi. Jeśli prowadzący ma coś do uzupełnienia do naszych odpowiedzi to spokojnie to czyni, a w razie własnych pytań czy wątpliwości można się nimi podzielić i uzyskać konkretne, satysfakcjonujące odpowiedzi zwrotne. Kurs polecam wszystkim niezależnie od tego za kogo się uważają i na jakim etapie w życiu aktualnie się znajdują. Z pewnością można poznać, zbliżyć się do Boga prawdziwego i świadomie wejść w relację z Nim, bo dowiadujemy się tego bezpośrednio ze Słowa Bożego, a nie z innych niepewnych źródeł i widzimisię.

Danuta, 61 lat, okolice Zawiercia: Chociaż od wielu lat czytam Pismo Święte, to dzięki uczestnictwu w kursie moje zrozumienie niektórych zagadnień biblijnych stało się pełniejsze. Pytania zadawane podczas kolejnych lekcji pobudzały mnie do większej wnikliwości. Dużą pomocą w zrozumieniu pewnych tematów biblijnych były także kazania i podcasty. Kurs był tak prowadzony, że sama mogłam także zadawać pytania i zawsze otrzymywałam wyczerpująca odpowiedz. Wszystkie wyjaśnienia tłumaczone były w oparciu o Słowo Boże a nie ludzkie domniemania i nauki. Tematy lekcji były bardzo ciekawe. Pragnęłabym wszystkich ludzi, poszukujących Boga, zachęcić do relacji z Panem Jezusem, który jest jedyna droga prowadzącą do zbawienia. Czytając Pismo Święte nie bądźmy tylko słuchaczami, lecz także wykonawcami. Stosujmy i kierujmy się w naszym codziennym życiu nauka Ewangelii.

Jarek, 32 lata, Maków Mazowiecki: Do kursu przystąpiłem po 8 latach chodzenia z Bogiem. To On natchnął mnie, abym odświeżył sobie lekturę Jego Słowa. Gdyż prawda jest taka, że nie zawsze troszczyłem się o Jej codzienne zgłębianie. Jeśli czytasz mój wpis, to wiedz, że ten kurs nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób nieznających jeszcze Biblii, lecz przeznaczony jest on także dla tych, którzy gdzieś pomiędzy wieloma troskami tego życia i jego ułudą - zaniedbali w zasadzie to, co najważniejsze - Słowo Boże. Chwała Panu Jezusowi, że wyrwał On mnie z tego światowego myślenia! Jestem też przekonany, że pisząc się na ten kurs - "wyrwie" On ku dobremu także i Ciebie :) Pozdrawiam prowadzących i gorąco zachęcam wszystkich "błądzących w świecie" do wzięcia udziału w tym kursie. Z Bogiem :)

Ewa, 50 lat, Milanówek: Bardzo gorąco namawiam i polecam kurs biblijny "Hosanna". W przystępny i ciekawy sposób przybliża i tłumaczy najważniejsze zagadnienia z Nowego Testamentu. Poszczególne lekcje są krótkie i łatwe w zrozumieniu. Systematyczne studiowanie pozwala na pogłębienie i usystematyzowanie wiedzy biblijnej. Pozwala lepiej poznać nauczanie i osobę Pana Jezusa.

Adam, 57 lat, Dąbrowa Górnicza: Dziękuję za poświecenie mi czasu i wyjaśnianie. Kurs jest wart polecenia dla początkujących, ale też dla dłużnej wierzących w Pana, w celu przypomnienia sobie pewnych zasad i prawd biblijnych.

Marcin, 40 lat, Bełchatów: Składam serdeczne podziękowania Panu Bogu i organizatorom za możliwość odbycia Kursu i przeżycia wspaniałych chwil ze Słowem Bożym. Jestem wiernym Kościoła Rzymskokatolickiego ale od dawna nie mogłem znaleźć w nim wielu odpowiedzi na pytania dotyczące spraw wiary. A przecież podstawy wiary w Boga i ewentualne wyjaśnienia różnych wątpliwości trzeba szukać w Piśmie Świętym. Niestety KRK nie zajmuje się Biblią, a jeśli już to robi, to nie do końca prawdziwie. Dlatego cieszę się, że mogłem pogłębić wiedzę a jednocześnie ugruntować swoją wiarę w Jezusa Chrystusa. Zrozumiałem, że to ON jest najważniejszy i tylko JEMU należy się cześć i chwała. Na koniec dziękując Bogu pragnę zacytować słowa ewangelisty Mateusza: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” (Mt 11, 25)

Barbara, 38 lat, Katowice: Polecam kurs historii Kościoła. Z wielu materiałów dowiemy się o tym, jak na przestrzeni setek lat kształtowały się poglądy różnych ludzi czy ugrupowań, jak dalece świat odchodził i odchodzi od Boga i Słowa Bożego. Światło naszego Pana Jezusa Chrystusa zawsze będzie świecić jasno dla Jego ludu. "Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota (Jana 8, 12)."

Mariusz, 54 lat, Puck: Przez ponad półtora roku spotykałem się poprzez internet z kolejnymi lekcjami przygotowanymi przez brata Przemysława na które naprawdę czekałem z radością. Protestancki ryt wykładów dla mnie katolika, który niewiele miał wspólnego ze swoim kościołem i Pismem Świętym był pouczającym w swej treści. Wiele to wniosło w moim uduchowieniu i zrozumieniu, kim jest dla mnie Jezus Chrystus. Kolejny kurs z historii Kościoła przybliży mnie z pewnością do prawdziwego Kościoła Chrystusowego . Z podziękowaniem za pomoc i uwagę pozdrawiam w Panu wykładowców i uczestników kursów Szkoły Biblijnej Hosanna.

Justyna, 21 lat, Lipno: Bardzo dziękuję za możliwość uczestnictwa w kursie biblijnym. Pomógł mi on uporządkować wiedzę o Panu Jezusie, a pytania oraz materiały w nim zawarte pobudziły do samodzielnego myślenia i refleksji nad Słowem Bożym. Uczestnictwo w kursie było ogromną przyjemnością i z pewnością przyczyniło się do pogłębienia mojej relacji z Jezusem. Serdecznie polecam każdemu, kto pragnie lepiej poznać Słowo Boże :)

Anna, 32 lata, Gdańsk: Chciałam podziękować za kurs biblijny, w którym mogę brać udział. Dzięki niemu przypominam sobie o tym, co najważniejsze, mam okazję dogłębniej czytać Pismo święte, odrywać się od tego, co przyziemne, a skupić na tym, co wieczne. Polecam wszystkim, którzy chcą zapoznawać się z Pismem świętym, z wiarą, z Jezusem.

Zdzisław, 59 lata, Rybnik: Pewnego dnia trafiłem na internetową Szkołę Biblijną "Hosanna". Już od dawna posiadałem Pismo Święte i często czytałem jego fragmenty. Po zapisaniu się do tej szkoły zacząłem otrzymywać lekcje, które otwierały mi oczy na różne kwestie, niekiedy mało mi znane. Forma prowadzenia zajęć jest bardzo dobra, dostosowana do indywidualnych możliwości kursanta. Nauczyciel na bieżąco wyjaśnia sprawy, które mogą być np. źle interpretowane przez ucznia a co więcej można z nauczycielem przedyskutować pewne kwestie. Dzięki takim lekcjom wiele spraw nabiera całkiem innego znaczenia. Bardzo polecam wszystkim studiowanie w taki sposób Pisma Świętego.

Monika, 23 lata, Kraków: Dziękuję za możliwość uczestniczenia w Kursie Biblijnym, co prawda Pan Jezus jest w moim życiu już jakiś czas, ale brakowało mi wiedzy na Jego temat i motywacji do czytania Pisma Świętego na co dzień. Ten kurs dał mi to wszystko a nawet jeszcze więcej, ale o tym możecie się przekonać uczestnicząc w kursie. Serdecznie polecam i pozdrawiam organizatorów oraz nauczycieli.

Piotr, 38 lata, Wilkowa: Uważam, że kurs wniósł do mego życia więcej światła oraz nowych cennych prawd i wskazówek. Pozdrawiam i dziękuję.

Beata, 44 lata, Wrocław: Jeśli chcesz wiedzieć, co mówił Jezus, jeśli chcesz poznać Jego dzieło, jeśli chcesz wiedzieć, czego Bóg od Ciebie oczekuje - to weż udział w Korespondencyjnym Kursie Biblijnym.

Izabela, 34 lata, Piotrków Trybunalski: Jestem świeżo nawróconą osobą i moja wiedza jest jeszcze bardzo mała. Mieszkam z mężem i dziećmi za granicą, mam więc ograniczony dostęp do społeczności z dziećmi Bożymi. Uczestniczę w nabożeństwach przez internet. Wciąż uczę się i poznaję Boga. Rozpoczęcie szkoły biblijnej pozwoliło mi systematycznie studiować Pismo Święte. Przeczytałam wiele ciekawych artykułów, wysłuchałam kazania które wzbogaciły moją wiedzę, poznanie oraz posiliły i zbudowały mnie duchowo. Było to też z korzyścią dla mojego męża ponieważ on też razem ze mną słuchał kazań.

Asia, 28 lat, Zielona Góra: Witam. Kurs Biblijny, w którym udało mi się wziąć udział, bardzo mi pomógł w podjęciu decyzji o wyborze Kościoła, do którego mam należeć. Dzięki wszystkim lekcjom zmotywowałam się do codziennego czytania Pisma Świętego, które kilka lat temu zaniedbałam! Dzięki temu moje życie duchowe odżyło, a również lepiej dzieje się w życiu prywatnym. Dziękuję Jezusowi, że mogłam wziąć udział w tym kursie!

Sławek, 48 lat, Leszno: W przeszłości czytałem Pismo Święte sporadycznie i cóz tu ukrywać bez głębszego zrozumienia, zapominając często, że czytam teksty natchnione przez Boga i nie można ich czytać tak, jak czyta się zwyczajną książkę. Dzięki lekcjom w Szkole Biblijnej Hosanna zrozumiałem, że skoro Pismo Święte pochodzi od Boga należy je czytać systematycznie, nabożnie i ze świadomością, że przez słowa Biblii przemawia do nas Bóg.

Grzegorz, 38 lat, Białystok: Stosunkowo niedawno ukończyłem kurs biblijny, dzięki niemu lepiej poznałem Pismo Święte, zachęcił mnie również do częstego i systematycznego sięgania po Biblię. Przez pewien czas poszukiwałem kursu biblijnego, dzięki któremu mógłbym zapoznać się bliżej ze Słowem Bożym, jak również pogłębić swoją wiarę i tak pewnego dnia znalazłem w sieci Szkołę Biblijną Hosanna, do której niemalże od razu zapisałem się. Poleciłem również ten kurs osobom z mojego zboru, kilka z nich już się zapisało i uczestniczy w tymże kursie.

Olga, 25 lat, Warszawa: Jakiś czas temu skończyłam kurs biblijny, prowadzony przez Szkolę Biblijną Hosanna. Dzięki niemu lepiej poznałam Słowo Boże, czasy, w których żył Jezus. Takie studiowanie Pisma Świętego pomogło mi również usystematyzować otrzymaną wiedzę, lepiej zorientować się w Biblii i, co bardzo ważne,-wzmocniło mą wiarę; sprawiło że Biblia stała się dla mnie ”podręcznikiem życia”. Zaczęłam czytać ją częściej, znajdując odpowiedzi na wiele pytań. Teraz jestem pewna, że to nie jest tylko książka, to jest Księga Boża, napisana od imienia Bożego przez wiernych Mu ludzi.

Aneta, 17 lat, Lubaczów: Kurs pomógł mi w lepszym rozumieniu Pisma Świętego, a także zachęcił do częstszego czytania Biblii. Świetnie zostały ułożone pytania, które niczego nie narzucają, ale pomagają rozwijać myślenie i pozwalają na indywidualne podejście do problemu. Zawsze można także liczyć na nauczycieli, którzy cierpliwie odpowiadają na wszystkie zadane pytania. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w Kursie, gdyż pomaga on zbliżyć się do Jezusa i lepiej poznać Biblię!

Basia, 34 lata, Katowice: Chciałabym z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy wspierają i prowadzą uczniów w Szkole Biblijnej Hosanna. Kiedy Pan Jezus przyszedł do mojego życia nie było w pobliżu nikogo, nie było chrześcijanina, który by mnie poprowadził. Modliłam się do Pana Jezusa o pomoc i tak trafiłam na stronę szkoły, do której od razu się zapisałam. Jestem szczególnie wdzięczna mojemu nauczycielowi, który prowadził mnie przez cały okres kiedy nie należałam jeszcze do żadnego zboru, jak również i za to że wskazał mi zbór w którym poczułam się „na miejscu”. Cała wiedza przekazana przez nauczyciela pomogła w lepszym zrozumieniu słów zawartych na kartach Pisma Świętego. Jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc, która dla mnie była bezcenna. Pozdrawiam serdecznie.

Jadwiga, 55 lat, Biłgoraj: Zachęcam innych do kursu biblijnego ponieważ jest on prowadzony w sposób prosty i ciekawy. Zawiera najistotniejsze tematy z życia chrześcijańskiego. Pogłębia wiarę i znajomość podstawowych prawd biblijnych. Dużą zaletą kursu jest samodzielna praca nad poszczególnymi fragmentami Biblii. Odpowiednio dobrane pytania zmuszają do myślenia i wyciągania wniosków. Kurs Biblijny spełnia moje oczekiwania gdyż dokładna analiza wskazanych fragmentów Biblii, artykułów oraz kazań spowodowała lepsze zrozumienie Pisma Świętego. Bardzo ciekawą tematyką były dla mnie artykuły, w których porównywano nauczanie biblijne z nauczaniem Świadków Jehowy.

Rafał, 31 lat, Warszawa: Dzięki Szkole Biblijnej Hosanna, miałem okazję poznać Słowo Boże w ważnych dla mnie zagadnieniach życia duchowego. Nauka okazała się również bardzo pomocna w sprawach dnia codziennego, zwłaszcza praktycznego stosowania nauki Biblijnej. Pogrupowanie tematyczne pozwoliło mi odnaleźć się w początkowym okresie poznawania Biblii i ułatwiło znalezienie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Szkoła Biblijna Hosanna jest dla mnie nieocenioną pomocą, dlatego chciałbym polecić ją każdemu, kto pragnie poznać Pismo Święte.

Anna, 37 lat, Radom: Mam na imię Ania-37 i pochodzę z centralnej Polski-Radomia. Do uczestnictwa w kursie zachęciła mnie chęć poznania Słowa Bożego. Nigdy nie można powiedzieć, że zna się je w sposób wystarczający. Przesyłane lekcje były czytelne, bardzo dobrze wyjaśnione poprzedzane ciekawymi i budującymi katechezami oraz wykładami. Stawały się nie koniecznością a przyjemnością dla studiującego. Miła i rzetelna analiza lekcji, brak stresu i wyrozumiałość osoby prowadzącej. Z przyjemnością polecam innym słuchaczom, gdyż Szkoła Biblijna spełniła moje oczekiwania.

Ewa, 26 lat, Gdańsk: Kurs biblijny w SBH pomógł mi wyjaśnić fundamenty mojej wiary. Był dla mnie wielką zachętą do naśladowania Chrystusa. Nauczyciel prowadzący wykazał się cierpliwością i elastycznością na wypełniane lekcje, również na dodatkowe pytania; same tematy i ich opracowanie (materiały w postaci Biblii, artykułów, kazań) były ciekawie sformułowane i łącznie stanowiły całość. Dla mnie nie był to zwykły kurs biblijny, ale początek nauki na drodze chodzenia w Panu.

Urszula, 40 lat, Gorzów Wielkopolski: Bardzo dziękuje za możliwość odbycia wartościowego kursu o najwspanialszej Osobie we wszechświecie - Panu Jezusie Chrystusie. Przed kursem byłam w sytuacji dworzanina królowej etiopskiej. Nie rozumiałam tego, co czytam... Studiując lekcje i biblijne prawdy lepiej zrozumiałam Radosną Nowinę. Mogę teraz w pełni wprowadzić ją w życie. Doświadczyłam również ściślejszej więzi z Jezusem. Alleluja!

Lila, 47 lat, Zielona Góra: Kurs biblijny oferowany przez SBH wyróżnia się bardzo ciekawą formułą i spójnością. Tematy są tak opracowane, że mają nie tylko solidną podbudowę teoretyczną, ale, co ważne, przełożenie na praktyczne życie chrześcijańskie. Równolegle ze wspaniałą i cenną nauką nie uniknie się badania własnego stanu duchowego i poziomu chrześcijańskiego życia. Solidna dawka wysiłku włożonego w przygotowanie poszczególnych zadań, zaowocuje nie tylko wypełnieniem umysłu wartościową treścią, ale również ożywi i przybliży charakter biblijnego przesłania. Kurs biblijny sprawił, że zawarta w nim tematyka znalazła swoje właściwe umiejscowienie i stanowi skuteczny punkt odniesienia nie tylko do problematyki życia chrześcijańskiego, ale życia w ogóle. Co dla mnie szczególnie cenne - to główny akcent położony na osobę i dzieło Jezusa Chrystusa i wynikające z niego konsekwencje dla wszystkich pozostałych dziedzin chrześcijańskiego życia, ujętych w szerokiej i różnorodnej tematyce kursu biblijnego.

Paweł, 22 lata, Gdynia: Korespondencyjny Kurs Biblijny bardzo mi pomógł uporządkować wiedzę biblijną i utwierdził w wierze chrześcijańskiej. Ponadto jego zaletą jest forma -- różnorodność zadań i materiałów źródłowych. Z niecierpliwością czeka się na kolejne lekcje. Niektóre wykłady kursowe to prawdziwe perełki. Myślę, że warto zainwestować swój czas na chwałę Bożą -- a temu niewątpliwie służy udział w Kursie, który pragnę wszystkim polecić :)